Jezdecké pobyty

Pro kolektivy, školy, dvojice i rodiny.

 

Sídlíme v krásném kraji, který léčí duši i tělo

Naši návštěvníci nepřijedou do hotelu, či penzionu. Jsme tábornická základna. Bydlení je prosté, pohodlné a patřičně vybavené.

 

Filozofie - přijíždíte na návštěvu k farmářovi, který je rovněž chovatelem koní a cvičitelem jezdectví.

 

 Máme pro Vás v současné době 10 koní různých plemen i povah. Koně jsou připravování speciálními metodami pro práci s dětmi. Vždy vybíráme koně, tak aby si s jezdcem rozuměli.

U nás se do doby ježdění nezapočítává příprava koně před jízdou a jeho ošetření po jízdě, ale čas od přivedení koní na jízdárnu až po sesednutí jezdce po ukončení lekce.

 

 Pokud jste si vybrali termín a typ pobytu – napište nám na email a my Vám termín zarezervujeme. Pobyt s jezdeckým výcvikem  je vhodný  pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé. Jedná se o vyjížďky po okolí a pro zpestření je možnost jezdit na koni s voltyžními madly nebo na koni bez sedla.

 

Začátečník 

Během pobytu může zvládnout pouze obecné základy jízdy na koni.

  • správný sed

  • naučí se pobídky do kroku, klusu,

  • zastavit a rozejít koně.

  • Nasedlat a nauzdit koně

 

 

A co takový začátečník zjistí?  Že mnohem těžší, než se na koni udržet, je donutit koně, aby šel tam, kam jeho jezdec chce takovým chodem, jakým si jezdec představuje. Teprve ten, kdo toto dokáže, může říct, že se trochu naučil jezdit. A to chce zkušenosti a mnoho dalších hodin v sedle pod vedením cvičitele nebo trenéra.

 

 

Pokročilí  

Může se zdokonalovat  a rozšířit své znalosti jízdy na našich koních – každý kůň má jinou povahu a musí se k němu přistupovat jinak. Ten kdo si přeje jezdit více na vyjížďky, tak se může zúčastnit vyjížděk do terénu.

 

V rámci výuky jízdy pro pokročilé probíhá trénink se zaměřením na  přiježďování koní, kdy se učí přechody přes kavalety, krok a klus cval. Pokud je jezdec opravdu šikovný, může si i zaskákat.

 

Za týden se nikdo na koni jezdit nenaučí, pouze může zjistit, jestli se mu tento sport líbí a bude-li se mu věnovat nadále. Každý jezdec se má stále co učit.

 

 

 

Nové akce

Knihovna pro holky

02.09.2015 10:11
Pořádáme sbírku knih o koních. O prázdninách nám z knihovny o počtu 60 knih zbylo pouze 15 ks.

Relaxační pobyty

28.05.2015 10:45
https://www.relaxpegas.webnode.cz Zaměřujeme se na:        Odbourání bolesti zad                Odpočinek a načerpání energie  Odreágování od...

Hledáme partnery - Vyjížďky na koni

25.05.2015 00:00
Jedná se o dospělou osobu, která je schopná organizovat malou skupinu dětí.1x týdně probíhá schůzka v daném místě, kde se hrají  hry, soutěže a trocha koňské teorie. Jednou za měsíc "výprava" na Zámecký statek, jezdí se celý víkend. VedoucíNení vyžadována jezdecká,...

Týdenní agropobyt

19.03.2015 10:55
Individuální pobyt pro zájemce účastnit se běžného provozu za 1000kč (v ceně ubytování a  3 vyjížďky)

Zážitek jako dárek

19.03.2015 10:54
Darujte jízdu na koni. Jedná se o 2h vyjížďku krajinou.

Novinka

01.01.2015 00:00
    Nabízíme možnost trávení víkendů v sedle pro milovníky koní ZDARMA. Určeno pro dospělou osobu, která s sebou doveze alespoň 5 zájemců (6-20let), kteří se budou účastnit víkendového pobytu na statku v ceně 1500Kč.    
Záznamy: 1 - 6 ze 6