Informace o nás -  Svobodný statek  Chlumětín

 

 

Sídlili jsme na bývalém zámeckém statku Mitrovských v Dolní Rožínce. Koncem roku 2018 jsme se přestěhovali na rodinný statek v obci Chlumětín, osada Paseky.

 

Jezdecký klub  Svobodný statek je zaměřeným na volnočasové aktivity dětí, mládeže a handicapovaných. Nejsme tedy obvyklé sportovní zařízení. Při své činnosti se věnujeme převážně  turistickému, westernovému a parawesternovému ježdění. Dále pak práci ze země za využití metody přirozené komunikace.   Parawestern je jezdeckým sportem hendikepovaných jezdců ve westernovém stylu.

 

 

 

Od  listopadu 2018 probíhá rekonstrukce.Již jsme připravili 5 pokojíků, 32sprchy, 2 záchody splachovací v budově, 2 tábornické "kadibudky" Celkem 22 obytovacích míst . Podkrovní klubovna. Nejsme hotelem ani penzionem. Jsme tábornická základna. Ubytování prosté, ale pohodlné.  Statek je  centrum westernového ježdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců.

 

 

 

Smyslem činnosti Svobodného statku není klasická sportovní činnost, ale výchovně-vzdělávací proces, kvalitní a plnohodnotné naplnění volného času dětí a mládeže.

 

Patříme mezi významné subjekty v oblasti práce s dětmi, mládeží a postiženými v regionu Vysočiny. Již osmým rokem je naše činnost pravidelně podporována Fondem vysočiny. Projekt je svým zaměřením naprosto ojedinělý.

 

Naším cílem je vytvořit podmínky pro program výchovy a vzdělávání dětí a mládeže v integrovaných kolektivech. Projekt PARAWESTERNU se nadále stává projektem nosným.

 

Dětem, ale i dětským organizacím nabízíme víkendové pobyty a letní tábory. Zajezdit si však u nás mohou i jednotlivci nebo rodiny. Na statku jsme také vytvořili dobré podmínky pro chov a výcvik koní.

 

Při naší práci spolupracujeme s organizacemi zaměřenými na děti a mládež z celé ČR.

 

 

 


Patříme mezi významné subjekty v oblasti práce s dětmi, mládeží a postiženými nejen v regionu Vysočiny.

Nové akce

Knihovna pro holky

02.09.2015 10:11
Pořádáme sbírku knih o koních. O prázdninách nám z knihovny o počtu 60 knih zbylo pouze 15 ks.

Relaxační pobyty

28.05.2015 10:45
https://www.relaxpegas.webnode.cz Zaměřujeme se na:        Odbourání bolesti zad                Odpočinek a načerpání energie  Odreágování od...

Hledáme partnery - Vyjížďky na koni

25.05.2015 00:00
Jedná se o dospělou osobu, která je schopná organizovat malou skupinu dětí.1x týdně probíhá schůzka v daném místě, kde se hrají  hry, soutěže a trocha koňské teorie. Jednou za měsíc "výprava" na Zámecký statek, jezdí se celý víkend. VedoucíNení vyžadována jezdecká,...

Týdenní agropobyt

19.03.2015 10:55
Individuální pobyt pro zájemce účastnit se běžného provozu za 1000kč (v ceně ubytování a  3 vyjížďky)

Zážitek jako dárek

19.03.2015 10:54
Darujte jízdu na koni. Jedná se o 2h vyjížďku krajinou.

Novinka

01.01.2015 00:00
    Nabízíme možnost trávení víkendů v sedle pro milovníky koní ZDARMA. Určeno pro dospělou osobu, která s sebou doveze alespoň 5 zájemců (6-20let), kteří se budou účastnit víkendového pobytu na statku v ceně 1500Kč.    
Záznamy: 1 - 6 ze 6

Historie projektu

Zámecký statek byl založen 21.3.2001. Od počátku jako volnočasová aktivita dětí a mládeže s nízkými příjmy, postupně s přijímáním i postižených jezdců. Po dohodě s o.s. Šemík jsme založili a začali provozovat PARAWESTERN v ČR, vypracovali a prosadili jeho pravidla.

Původní sídlo sdružení bylo na statku v obci Blažkov. Později jsme dostali možnost sídlit právě na zámeckém statku Mitrovských.

Projekt Zámecký statek, centrum parawesternu byl doporučen Regionální radou Jihovýchod k financování z fondů Evropské unie. Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na přípravě projektu, za spolupráci.