Informace o nás -  Zámecký statek

 

Sídlíme na bývalém zámeckém statku Mitrovských v Dolní Rožínce v překrásném prostředí okolní přírody Českomoravské vysočiny.


Jezdecký klub Zámecký statek je zaměřeným na volnočasové aktivity dětí, mládeže a handicapovaných. Nejsme tedy obvyklé sportovní zařízení. Při své činnosti se věnujeme převážně westernovému a parawesternovému ježdění. Dále pak práci ze země za využití metody přirozené komunikace.   Parawestern je jezdeckým sportem hendikepovaných jezdců ve westernovém stylu.


Můžete nás znát z Farmář hledá ženu


V  roce 2010 jsme dokončili rekonstrukci Zámeckého statku v Dolní Rožínce na moderní centrum westernového ježdění dětí, mládeže a handicapovaných jezdců.

Zámecký statek je členem KOUS, WRC ČR, Rady dětí a mládeže. Stali jsme se uznávanou autoritou v oblasti parawesternu po celé ČR.

 

Smyslem činnosti Zámeckého statku není klasická sportovní činnost, ale výchovně-vzdělávací proces, kvalitní a plnohodnotné naplnění volného času dětí a mládeže.


Patříme mezi významné subjekty v oblasti práce s dětmi, mládeží a postiženými v regionu Vysočiny. Již osmým rokem je naše činnost pravidelně podporována Fondem vysočiny. Projekt je svým zaměřením naprosto ojedinělý.


Naším cílem je vytvořit podmínky pro program výchovy a vzdělávání dětí a mládeže v integrovaných kolektivech. Projekt PARAWESTERNU se nadále stává projektem nosným.


Dětem, ale i dětským organizacím nabízíme víkendové pobyty a letní tábory. Zajezdit si však u nás mohou i jednotlivci nebo rodiny. Na statku jsme také vytvořili dobré podmínky pro chov a výcvik koní.


Při naší práci spolupracujeme s organizacemi zaměřenými na děti a mládež z celé ČR.


Velký dík patří firmě Šikland a.s., která nám statek pronajala.

 


Patříme mezi významné subjekty v oblasti práce s dětmi, mládeží a postiženými nejen v regionu Vysočiny.

Nové akce

Knihovna pro holky

02.09.2015 10:11
Pořádáme sbírku knih o koních. O prázdninách nám z knihovny o počtu 60 knih zbylo pouze 15 ks.

Relaxační pobyty

28.05.2015 10:45
https://www.relaxpegas.webnode.cz Zaměřujeme se na:        Odbourání bolesti zad                Odpočinek a načerpání energie  Odreágování od...

Hledáme partnery - Vyjížďky na koni

25.05.2015 00:00
Jedná se o dospělou osobu, která je schopná organizovat malou skupinu dětí.1x týdně probíhá schůzka v daném místě, kde se hrají  hry, soutěže a trocha koňské teorie. Jednou za měsíc "výprava" na Zámecký statek, jezdí se celý víkend. VedoucíNení vyžadována jezdecká,...

Týdenní agropobyt

19.03.2015 10:55
Individuální pobyt pro zájemce účastnit se běžného provozu za 1000kč (v ceně ubytování a  3 vyjížďky)

Zážitek jako dárek

19.03.2015 10:54
Darujte jízdu na koni. Jedná se o 2h vyjížďku krajinou.

Novinka

01.01.2015 00:00
    Nabízíme možnost trávení víkendů v sedle pro milovníky koní ZDARMA. Určeno pro dospělou osobu, která s sebou doveze alespoň 5 zájemců (6-20let), kteří se budou účastnit víkendového pobytu na statku v ceně 1500Kč.    
Záznamy: 1 - 6 ze 6

Historie projektu

Zámecký statek byl založen 21.3.2001. Od počátku jako volnočasová aktivita dětí a mládeže s nízkými příjmy, postupně s přijímáním i postižených jezdců. Po dohodě s o.s. Šemík jsme založili a začali provozovat PARAWESTERN v ČR, vypracovali a prosadili jeho pravidla.

Původní sídlo sdružení bylo na statku v obci Blažkov. Později jsme dostali možnost sídlit právě na zámeckém statku Mitrovských.

Projekt Zámecký statek, centrum parawesternu byl doporučen Regionální radou Jihovýchod k financování z fondů Evropské unie. Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na přípravě projektu, za spolupráci.